tel. 507 30 74 74
tel. 32 431 08 30

"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to."

Heinlein Robert


Informatyk

Informatyk Sosnowiec - doświadczony informatyk

Pozycjonowanie stron internetowych - optymalizacja

Pozycjonowanie stron internetowych Sosnowiec

Posiadanie strony internetowej w dzisiejszych czasach to podstawa. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie z tego sprawę i robi wszystko aby jego strona była zawsze aktualna i bogata w ciekawe treści. Jednak często bywa i tak, że pomimo posiadania takiej strony nie przynosi ona firmie żadnych konkretnych zysków. Być może strona nie jest widoczna w sieci gdyż nie jest odpowiednio wypozycjonowana. Co to znaczy? Gdy Twój potencjalny klient chce coś kupić lub znaleźć informacje na temat jakiegoś produktu lub usługi nie wpisuje nazwy Twojej firmy albo adresu Twojej strony bo jej po prostu nie zna. Wpisuje natomiast słowo klucz np. nazwę produktu - dla przykładu telewizor Samsung. Jakie strony wyświetlają się w pierwszej kolejności? Czy jest tam Twoja strona? Jeśli nie to musisz wiedzieć, że jest mało prawdopodobne, że klient trafi pod Twój adres.

Co powinienem zrobić aby moja strona była widoczna w wyszukiwarce?

 Zrobić oczywiście można naprawdę wiele ale nie wszystkie czynności przyniosą oczekiwane efekty. Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednią optymalizację strony. Dobrze jest zacząć od prostej analizy kodu naszej strony np. czy strona posiada znaczniki keyword, meta description, czy zdjęcia posiadają znacznik alt, czy na stronie jest odpowiednie stosunek tekstu do kodu html, czy strona posiada nagłówki h1-h5 itp. Bardzo ważne jest aby strona posiadała oryginalną treść nigdzie nie spotkaną w sieci. Oznacza to, że jeśli skopiowałeś teksty na swoją stronę z innego strony to taka treść dla google ma niewielką wartość. Liczą się treści oryginalne ale muszą też mieć odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi. Jeśli pozycjonujemy naszą stronę na hasło: "naprawa telefonów" a w całym tekście jaki mamy na stronie ten zwrot nie występuję ani raz albo tylko raz to robot google w ogóle nie wypozycjonuje naszej strony na takie słowo kluczowe. 

Pozycjonowanie stron

Oczywiście zamiast uczyć się tego wszystkiego najprościej jest zainwestować po prostu w dobrego pozycjonera - osobę, która wykona za nas odpowiedni audyt strony a potem zaproponuje odpowiednie zmiany aby nasza strona została dobrze zindeksowana przez robota google. Ale samo zindeksowanie nie jest jeszcze gwarancją, że nasza strona znajdzie się wysoko w indeksie. Musimy postarać się jeszcze o wiele innych działań, które spowodują, że nasza strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania. 

 

 

 

Masz ładną stronę internetową z